Erzurum Kombi Basıncı Sürekli Düşüyor

Erzurum Kombi Basıncı Sürekli Düşüyor

Kombi Basıncı Neden Düşer

Erzurum kombi basıncı sürekli düşüyor kalorifer tesisatındaki kaçaklardan genelde meydana gelir. tesisatta kaçak var ise bu kombi basıncının sürekli olarak düşmesine sebep olur. Böyle durumlarda kombi sürekli arıza verir. eğer kombi içerisinde teknik bir arıza meydana gelmiş ise bu da kombi basıncının düşmesine  sebep olur böyle durumlarda bu işten anlayan firmalardan teknik destek almanız gerekir.

Kombi Basıncı Neden Düşer

Kombi Basıncı Neden Düşer

Erzurum kombi basıncı sürekli düşüyor

kalorifer tesisatımız da büyük bir ihtimal kaçak meydana gelmiştir. günümüzde böyle sorunlar herkesin başına gelebilir. kullanılan malzemenin kalitesiz olması yapılan işin kalitesiz olması yada kombinin eski olması bu sıkıntıların yaşanmasına etkendir. Böyle durumlarda kırma dökme yapmadan sızıntının yerini akustik dinleme cihazı gerekse termal kamera ile kolayca tespit ediyoruz.

Kombi Sürekli Su Eksiltiyor

Bu durumun neden meydana geldiğini anlayamayız ya kombi arızaya geçer yada eve gelen kombi servisi size nereden meydana geldiğini söyler kalorifer tesisatınızda kaçak meydana gelmiş ise bunu iki şekilde çözüme kavuşturuyoruz kalorifer kaçak kimyasalı ile kırmadan tesisatınıza uyguladığımız sıvı tesisattaki kaçağın kapanmasına yardımcı olur. diğer bir çözüm ise kaçak bulma cıhaz ile kaçağın yeri nokta olarak bulunur ve tamiratı yapılır.Böylelikle kombi su eksiltmesi den kurtulursunuz

Kombi Sürekli Su Eksiltiyor

Kombi Sürekli Su Eksiltiyor

HEMEN ARAYIN 0532 303 13 14 – 0531 499 62 86

Kalorifer Tesisatında Kaçak Var

Kombinin basıncı sürekli düşüyorsa muhtemelen tesisatınız da kaçak meydana gelmiştir.bu durumu kolaylıkla kaçak tamir kimyasalı ile kapatılabilir. ama sürekli değil de 3 ay gibi bir sürede düşüyorsa bu durum normaldir.. çünkü sıcak su buharlaştığı için kombide düşme yapar. böyle durumda kombimize su takviyesi yaparak eski haline getirebiliriz.

Kaçak Tamir Kimyasalı Nasıl Uygulanır

Kalorifer tesisatındaki  su boşaltılır .daha sonra kombi alt bağlantısındaki filtre çıkartılır. tesisat kaçak kimyasalı uygun bir noktadan  kalorifer tesisatına boşaltılır .Böylelikle kombi 24 saat 50 derecede çalıştırılır. kaçak kimyasalı sızdırma yapan bölgede kıristalleşerek sızıntıyı önler böylelikle kombi basıncı düşmez.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

error: Content is protected !!
Call Now ButtonBizi Arayın