Erzurum Tavandan Su Damlıyor Su Sızıntısı

Erzurum Tavandan Su Damlıyor Su Sızıntısı

Erzurum tavandan su damlıyor su sızıntısı sorunu sizin de mi başınızı ağrıtıyor? Su sızıntıları çok can sıkıcı olaylardır. Genel olarak komşuluk ilişkilerine de zarar verebilir. Su kaçağı tespit ettiğinizde yapmanız gereken ilk şey, su vananızı kapatmak ve size en yakın ustayla iletişime geçmek. Eğer evinizde su damlaması banyo ve tuvalet dışındaki odalardan da geliyorsa, bu komşunuzda sorun olduğunu gösterebilir. Bu durum sadece kendini tavandan göstermez, bazı zamanlarda da duvarlardan da arıza kendini belli edebilir.

Tavandan Su Aktığında Ne Yapmalıyım?

Tavanınızdan su aktığını fark ettiyseniz, hemen üst kattaki komşunuz ile iletişime geçin.

Su devamlı mı geliyor? Yoksa kesintili bir şekilde mi geliyor?

Su sadece geceleri akıyorsa, temiz su tesisatında arıza olabilir. Gece su şebekelerinin basıncı yükselmektedir. Bu da su sızıntısını arttırabilir. Bu durumda dinleme cihazı ile sorununuz çözüme kavuşturulabilir. Ayrıntılı bilgi için firmanız ile iletişime geçmelisiniz.

Tavanınızdan gelen su bazı durumlarda kokuya sebep olabilir. Bu durum genellikle üst kattaki arızanın işaretçisidir. Bu durumun çözümlenmesi için ise genellikle PVC borularının içerisi kameralı sistemlerle kontrol edilmektedir. Komşunuzun banyo ve tuvaletindeki tesisat doğru düzgün yapılmamış olabilir. Bunun dışında fayans aralarındaki dolgularda kaliteli bir şekilde yerleştirilmemiş olabilir. Eğer üst komşunuz, temizlik için çok fazla tuz ruhu gibi kimyasallar kullanıyorsa, bu durumun sebebi olarak gösterilebilir.

Bodrum katında oturuyorsanız da su sızıntıları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun en temel sebebi ise topraktır. Topraktan su sızıntıları meydana gelebilir. Dış duvarın yalıtımı yapılmadıysa, topraktaki sular duvardan evinize sızabilir. Erzurum tavandan su damlıyor su sızıntısı, çoğu kişinin başına gelebilecek bir durumdur. Çözümünün yapılması için sorunun kaynağının ne bir şekilde bulunması gerekiyor.

Konuyla ilgili diğer bir makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

error: Content is protected !!
Call Now ButtonBizi Arayın