Erzurum Tuvalet ve Banyoda Lağım Kokusu

Erzurum Tuvalet ve Banyoda Lağım Kokusu

Erzurum tuvalet ve banyoda lağım kokusu çoğu kişinin dert yandığı konuların başında gelmektedir. Özellikle tuvalet ve banyoda lağım kokusu daha çok artmaktadır. Bunun sebebi, yaz aylarındaki atıkların sıcak sebebiyle bozulması ve kokuyu yaymasıdır. Normalde kokan atıklar, yaz ayının sıcağıyla daha da fazla artmaktadır. Hatta atıkların iyice çürüme yapmasıyla ortaya metan gazı da çıkabilmektedir. Bunun için evde yapacağınız çözümler ne yazık ki geçici olacaktır. Lağım kokusu çoğu kişinin uğraştığı konu olmasına rağmen, kalıcı bir çözüm bulunamamaktadır. Kalıcı çözümler için firmalardan destek almanız önemli bir konu.

Atık su ya da lağım sistemlerinde meydana gelen en ufak bir sorunda metan gazının ve buharın dışarıya çıkması sıkıntılı bir durum yapıcaktır. Bu durum o kadar ciddidir ki, kokuyu fazla koklayan kişiler zehirlenebilir. Metalik renge sahip olan muslukların kararmasına da sebep olan bu durum, insan sağlığına da oldukça kötü etkiler bırakmaktadır.

Erzurum Lağım Kokusu Nasıl Önlenir

Her banyo ve tuvalette atıkların sağlıklı bir şekilde dışarıya atılması için tesisat sistemi döşenmektedir. Koku ve zehirli bir gaz binaya girmemesi engellenmesi için gider boruları çatıya kadar döşenmelidir. Havalandırmaya kadar çıkartılan borular çatıdan 1 metre daha yükseğe çıkartılır ve o şekilde bırakılır. Havalandırma borularının binaya zarar vermemesi için 1 metre daha yükseğe çıkartılması son derece önemlidir. Çoğu kişiler bu konuya dikkat etmezler. Ancak bu lağım kokusunun oluşmaması açısından oldukça önemlidir.

Gazların yoğunlaşıp, binayı esir almaması için mutlaka kapan ya da es kullanılması gerekiyor. Aynı zamanda bu sistemler rögardan gelen suyun engellemesini de gerçekleştirebilirsiniz. Es denilen borunun deve boynu yani U şeklinde olması gerekiyor. Aksi durumda sorun yaşayabilirsiniz.

Konuyla ilgili diğer bir makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

error: Content is protected !!
Call Now ButtonBizi Arayın