Erzurum Tıkalı Mutfak Lavabosu Açma

Erzurum Tıkalı Mutfak Lavabosu Açma

Erzurum tıkalı mutfak lavabosu açma ciddi bir işlemdir. Tıkanmış mutfak lavaboları herkes için büyük bir sıkıntı anlamına gelir. Tesisatçı çağırmak burada yapılabilecek en doğru şeydir. Ancak tesisatçı gelmeden kendi yöntemlerinizden bazılarını deneyebilirsiniz. Pratik yöntemlerle de lavabo açmak mümkündür. Hem de elinizin altındaki malzemelerle! Ancak başta belirtmemiz gerekiyor, bu yöntemler her tıkalı lavabo için geçerli değildir.

Evde Tıkalı Lavabo Açma

Evde tıkalı lavabo açma yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Pompa ile lavabo açma: En klasik yöntemlerden bir tanesidir. Pompanın ağzının tamamen deliği kapladığından emin olun. 8 ya da 10 defa sert bir şekilde pompalama işlemi yapın. Deliğin o anda hava almadığından emin olun.

Karbonat ve sirke ile lavabo açma: Bu yöntemi denemek istiyorsanız, lavabonuzda su olmadığından emin olun. Ya da lavabonuzdaki suyu tamamen boşaltın. Lavabo deliğinin üzerine 1 barak karbonat dökün. Üzerine de 1 bardak sirke dökün. Sirkenin çeşidi önemli değil. İki madde karıştığında tepkimeye girecektir. Eldiveni takarak, süzgeci kapatın. Bu şekilde 30 dakika bekleyin. Bekleme süresinden sonra 1 litre kaynar suyu lavabonuza dökün.

Karbonat ve tuz ile lavabo açma: Bu yöntemde karbonat ve sirke yöntemine benzemektedir. 1 su bardağı karbonatın üzerine 1 su bardağı sirke ilave edin. Daha sonra üzerine kaynar su ilave edin.

Lavabo Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lavabo tıkanmaması için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat ederek lavabonuzun tıkanmasını önleyebilirsiniz:

• Lavabonuzun içine taneli bir şey dökmeyin.
• Yağlı ve kirli bulaşıklarınızı yıkadıktan sonra, 1 litre kaynar suyu lavabonuzdan dökün. Bu şekilde yağların donmasını önleyebilirsiniz.
• Lavabonuzun tıkanmasını beklemeden karbonat sirke ya da tuz ve karbonat karışımını uygulayın.

Erzurum’da Lavabo Açan Ustalar

Erzurum’da tıkalı lavaboları açan ustalar bulunmaktadır. Bu ustalar genellikle kamera sistemini kullanmaktadır. Uzman ekip, tesisatlarıyla beraber lavabonuzun neden tıkandığını tespit eder ve ona göre bir işlem uygular. Yukarıda belirtilen çözümler bazen yeterli olmaz. Bunun çin mutlaka bir usta çağırmalı ve lavabonuzun neden tıkandığını öğrenmelisiniz.

Erzurum tıkalı mutfak lavabosu açma Konuyla ilgili diğer bir makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

error: Content is protected !!
Call Now ButtonBizi Arayın