Erzurum tıkalı mutfak gideri açma

Erzurum Tıkalı Mutfak Gideri Açma

Erzurum tıkalı mutfak gideri açma gider borusundan içeri gönderilen kameralı cihaz ile tıkanıklık yeri belirlenir, akabinde robot isimli makine gider içine gönderilir. Robotun başlığı, kendi ekseni etrafında hızlıca dönerek, önüne gelen oluşumları parçalar ve tıkanıklığı açar. Ardında yıkama makinesi ile boru yıkanır. Tıkalı mutfak gideri açma işlemi cihazlar yardımı ile bu kadar kolay ve hızlıdır.

Mutfak Gideri Hangi Durumlarda Tıkanır?

Mutfak lavabo giderinde biriken yemek artığı kalıntıları, sebze, meyve çöpleri ve kalıntıları, çay posası, kağıt havlu ve kağıt peçete parçaları, yağ atıkları, sabun kalıntıları, kireç vb. sebeplerle mutfak gider borusu dolar ve su akışı sağlanamaz.

Mutfak lavabosu gideri, eğimli yapısı itibariyle, eğimde atık birikmesine müsait bir yapıdadır. Bu alanda atık birikmemesi için mutfak lavabosunu düzgün kullanmak gerekir.

Mutfak Gideri Açma Yöntemleri

Tıkalı mutfak gideri sorununda, kadınlar hemen aksiyon almak adına kendileri tıkanıklığı açmaya çalışırlar. Bu aksiyonlardan birkaçı şunlardır;

• Mutfak lavaboları için yapılmış küçük pompalarla, pompalama işlemi yapmak. Şayet tıkanıklığa sebep olan oluşum girişe yakın bir yerde ise pompa işe yarar ve tıkanıklığa sebep olan oluşum çıkar.
• İnce bir teli girişten aşağı doğru sarkıtmak ve itmektir ama bu çok işe yarar bir yöntem değildir, çünkü eğimli olan pimaşın içerisinde, telin çok fazla hareket kabiliyeti olmayacaktır.
• Yüksek asit oranı içeren temizleyici deterjanları lavaboya dökmek. Bu yöntem de hem solunma riski açısından, hem de pimaşı eritme riski açısından olumsuz sonuçlar doğurabilecek bir yöntem olduğu için uygulanması pek önerilmeyen bir yoldur.

Tıkanan mutfak giderini açmak, bireysel çabalarla sonuç alınamadığında,en hızlı ve etkili yöntem işi uzmanına bırakarak, makine ile gider açan firmalarla kontak kurmaktır.

Gelen firma çalışanları sorunu görüp, çözüm yöntemini müşteriye anlatır ve aldığı onay sonrası işleme başlar.

Mutfak, evin en çok zaman geçirilen odalarından birisidir. Aile bireyleri tarafından en az üç öğün için uğranılan mutfak, özellikle kadınlar için mabettir ve bu mabette her şeyin düzenli ve akışında işlemesi gerekir. Mutfakta bozulan ya da aksayan bir durum evin genelini etkiler. Özellikle mutfak temizliğini etkileyen bir sorun, acil çözülmesi gereken sorundur.

Erzurum tıkalı mutfak gideri açma Konuyla ilgili diğer bir makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın