Erzurum banyo gideri açma

Erzurum Banyo Gideri Açma

Erzurum banyo gideri açma banyoda gider tıkanıklığı yaşamamak adına, banyoyu doğru kullanmak ilk adımdır. Banyo giderinde bulunan süzgeç, hiçbir zaman çıkartılmamalı, biriken saç, kıl, kir, sabun artığı vs. mutlaka anlık temizlenmeli, bunların süzgeçten gider borusuna geçişine izin verilmemelidir. İzmir’de alanında oldukça fazla firma faaliyet göstermektedir. Bu firmalar, sahip oldukları cihazlar ile banyo giderinde oluşan tıkanıklığı çözme noktasında son derece başarılı olmaktadırlar.

Banyo, yaşam alanlarımızın en önemli bölgelerinden biridir. Temizlenmek ve arınmak için kullandığımız banyolarda yaşanan bir tıkanıklık, temizlenme eylemini yapmamıza engel teşkil edeceği için bir an evvel çözülmesi gereken bir sorundur.

Banyo Giderini Kendim Açabilir Miyim?

Banyo gideri açma konusunda, bireysel yürütülecek bir çaba çoğu zaman sonuç vermez.

• Evlerde bulunan cisimler (tel, çubuk vs.) gider açmak için yeterli uzunlukta ve fonksiyonda değildir, bu yüzden amatör çabalar kısıtlı sonuç verir.
• Uzun tel, çubuk vs. gibi cisimlerden başka, gidere kaynar su dökmek, açıcı deterjanlar kullanmak inatçı tıkanıklıklarda başarılı olmaz.
• Tuz ruhu, kostik, klorak vb. gibi yüksek asit ihtiva eden kimyasal içerikli deterjanları kullanmak ise,pimaşın erimesine yol açıp, çözümü fazladan maliyet gerektiren zararlar verebilir.

Bu yüzden profesyonel yardım çağırmak en sağlıklı yol olacaktır.

Banyo Gideri Açmada Uzman Ne Yapar?

Gider tesisatı konusunda uzman olan firma çalışanının kullandığı makinelerin işlevlerine ve yapılış şekillerine bakarsak;

• Uzun bir boru ucunda kamera bulunan cihaz, gider borusu boyunca, gidebildiği noktaya kadar gönderilir.
• Tıkanıklığın olduğu noktada ilerlemesi durur ve tıkanıklığın olduğu yeri kaydeder.
• Tıkanan yerin belirlenmesinin ardından, başka bir makine devreye girer.
• Robot olarak da adlandırılan bu makinenin başlığının ucuna takılan uygun aparat ile boru içine gönderilir ve makine çalıştırılır.
• Tıkanıklığı, başlığındaki döner aparat sayesinde parçalayarak açar.
• İşlemin ardından geri çekilen robottan sonra, tekrar kameralı cihaz borunun içine gönderilir.
• İlk kaydettiği tıkanıklık noktasına gidip, açılıp açılmadığını kontrol eder, açılmış halini de kaydederek borudan çıkar.
• Bir başka makine olan yıkama makinesi ile gider borusu yıkanır, tıkanıklığa neden olan oluşumun parçaları da böylelikle atılmış olur.

Banyo gideri açma servisi işinde kullanılan bu makineleri bizzat kullanan kişiler, eğitimli, donanımlı ve bu alanda yetkin kişiler olmalıdır.

Erzurum banyo gideri açma Konuyla ilgili diğer bir makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın