Erzurum bilgisayarlı su kaçak tespiti

Erzurum Bilgisayarlı Su Kaçak Tespiti

Erzurum bilgisayarlı su kaçak tespiti su hayatın en vazgeçilmez yapı taşı olmaz ise olmazıdır. Modern yaşam ile birlikte artık evinin içinde musluğu her çevirdiğimizde su elimizin altındadır. Bazen de doğan aksilikler ile elimizin altından isteğimiz dışında akıp gitmekte suyumuz. Akan suyu bulma, tesisattaki su kaçaklarını tespit etme eski yöntemler ile kırık dökerek belki ufak bir sızıntı için dünya kadar fayans mermer kırılması gerekli idi. Profesyonel ustalar ilk stetoskop ile dinleme yöntemi ile başlanmıştır başarılar sağlayınca. Firmaların teknoloji desteği ve yardımıyla su tesisatı kaçak tespiti yapan özel cihazların üretilmesine başlanmıştır.

Artık günümüzde tesisattaki en ufak sızıntı için tüm fayansların kırılmasına gerek kalmadı. Sorunun problem kendisi çözümünü de beraber getiriyor. Su tesisatı kaçak tespiti ile akan suyun bulduğunuz zaman onarım daha hızlı ve daha az maliyet ile yapılıyor böylece ne komşularınız ile su akması konusunda sıkıntı yaşıyorsunuz; Ne binanızın dayanıklılığını olumsuz yönden etkiliyorsunuz neden yüksek su faturalarına maruz kalıyorsunuz.

Su Tesisatı Kaçak Tespiti ve Akan Suyu Bulma

Eğer su sızıntısının giderler olduğu düşünülüyor ise o bölgeye özel üretim mikro kameralardan salınarak sızıntının kaynağı bulunabilir. Bu yöntem maalesef temiz su borularında mümkün olmamaktadır. Her zaman belirli bir basınç ve sistem farkından dolayı uygulanamayan bu yöntem de devreye bu sefer nem ölçer, termal kameralar ve özel ses cihazları ile su sızıntısının yerini noktasal olarak bulunur. En kısa yöntem ile su sızıntısına ulaşılması ile rutubet, nem, koku daha oluşmadan su faturanız daha fazla kabarmadan tamiratı yapılır. Su kaçak tespitinde cihaz kullanılmasının diğer faydası ise kesinlikle evinizin mutfağına banyosuna en az miktarda zarar vermek, tadilat işlerinin ise en kısa sürede bitmesini sağlamaktır.

Erzurum bilgisayarlı su kaçak tespiti Konuyla ilgili diğer bir makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın