Erzurum kameralı kanal açma

Erzurum Kameralı Kanal Açma

Erzurum kameralı kanal açma kanal boruları, çapı genel olarak 30 cm olan ve şehirlerin alt yapısı için döşenen borulardır. Atık suları kanalizasyon sistemine taşıyan kanallar, alt yapı sisteminin çok önemli bir ayağıdır. Kanallarda yaşanacak tıkanıklık büyük sorunlara yol açar, tıkanıklık olan lokasyonda kötü koku ve ortama yayılan gazlı hava insan aktivitelerini olumsuz etkiler.

Alt yapının sağlam olması ve düzenli işlemesi, gelişmişliğin göstergelerindendir. Bu göstergeyi yüksekte tutmak adına, rutin aralıklarla kanal temizliği yapılması, boru sisteminin kontrol edilmesi gerekmektedir. Kanallarda yaşanacak olası bir sızıntı ve kaçak durumunda insan, hayvan ve çevre sağlığı olumsuz yönde etkilenecek, mikrobik vakalar söz konusu olabilecektir.

Binaların atık su borularının birleştiği kanallarda yaşanan bir sorunda, sorumluluk bina sakinlerinin, kanalizasyon ana hattında yaşanan bir sorunda sorumluluk belediyenindir.

Binaların kanallarında meydana gelen tıkanıklıklarda, zemin katı ya da bodrum katı pis su basma durumu ortaya çıkabilir, bu da ciddi sağlık sorunlarına neden olur.

Kameralı Cihazlar ile Kanal Açma

Kanal açma işleminde, günümüzde artık, eskiden olduğu gibi insanlar bilfiil açma eylemi yapmıyor, yine işin içinde insan faktörü elbette var ama bu kez işlemi bilfiil yapanlar makineler, cihazlar insanlarda onları kullanan ve koordine edenler. Kameralı cihazla kanal açma uygulaması da bunun bir yansımasıdır.

Atık su tesisatındaki boruların tıkanıklığı, kanal tıkanıklıklarının sebebidir. Borular birbirleri ile bağlantılıdır. Boruların birinde meydana gelen sorun, bir başka boruyu dolayısıyla kanalı etkiler.

Kanalda nerede sorun olduğunun tespiti için, kameralı bir cihaz boruların içine gönderilir ve görüntü alması beklenir. Tıkanıklığın olduğu bölgeye gelen kameralı cihaz durur ve sorunun kaydeder. Ardından, kanala robot cihaz gönderilir. Robot cihazın borusu yaylı ve esnek iken, başlığı ve ucuna takılan aparatlar sert ve parçalayıcıdır. Bu sayede, önüne gelen tıkanıklığı parçalar ve dağıtır. Tıkalı kanalizasyon açma işleminde sonrasında, robot cihaz geri çekilir ve yıkama cihazı ile kanal yıkanır. Kameralı cihaz yeniden gönderilir ve açılmış bölgenin, temizlenmiş kanalın görüntüsü alınır.

Kameralı kanal açma cihazları, sorunu ivedi ve etkin şekilde çözmek için tasarlanmış cihazlardır.

Erzurum kameralı kanal açma Konuyla ilgili diğer bir makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın