Erzurum robotla pimaş tıkanıklığı açma

Erzurum Robotla Pimaş Tıkanıklığı Açma

Erzurum robotla pimaş tıkanıklığı açma, Tıkalı pimaş açan usta konusunda uzman ekip geldiğinde, sorunu dinler ve sorunun olduğu gider borusuna ucunda kamera sistemi olan cihazı gönderir. Cihazın aldığı görüntüler ile tıkanıklığın sebebi ortaya çıkar ve bu görüntüler ışığında yapılacak işleme karar verilir. Oldukça kolay ve seri yapılan bir işlemdir. Pimaş, halkın kanalizasyon sistemine bağlanan gider boru hattına verdiği isimdir. Pimaş borular, madde olarak PRC’den üretilir ve zorlu şartlara dayanıklı borulardır. Dayanıklı ve sağlam özelliklerinden dolayı gider sisteminde tercih edilirler.

Pimaş boruları döşenirken projeye uygun, özenli ve titiz bir çalışma ile döşenmesi gerekir. Sonrasında sorun çıkmaması ve sistemin düzenli işlemesi için bu önemli bir husustur. Ama ne kadar titiz ve özenli döşense de zaman içerisinde, pimaş borularda deformasyon ya da zamanın getirdiği bir eskime söz konusu olabilir. Deformasyon, yani kırılma, çatlama, ezilme gibi sebeplerle kullanılamaz hale gelen ve de hatalı borulama yapılan, hatalı eğim sorunu yaşayan pimaşlar, o bölge kırılarak düzeltilir ve sorun giderilir.

Bunun dışında bir de, zaman içinde kullana gelmekten kaynaklanan tıkanıklar söz konusu olabilir. Giderlerin her şeyi götüreceğini zanneden bizler, maalesef tuvalet, banyo, mutfak ve klozet gibi rutin hayat aktivitelerimizin enstrümanlarını kullanırken pek de dikkatli değiliz. Bu enstrümanların giderine attığımız her şey gidecek gibi düşünürüz ama an gelir giderler tıkanır.

Kırmadan Robotla Pimaş Açma

Pimaş boru tıkanıklığı açma konusunda ki başarımız, tıkanıklığı yapma konusundaki başarımızdan düşüktür. Bireysel çabalar çoğu durumda sonuç vermez. Bu yüzden,pimaş tıkanıklığı açma işlemi için profesyonel bir firmaya ve ekibe ihtiyacımız vardır.

Eğer tıkanıklığa sebep, bir yabancı cisim ise (oyuncak, sünger, bez, vb.) robot olarak adlandırılan makinenin uç başlığı, o cismi oradan çekip çıkartacak bir başlık olur, kanca gibi çekerek çıkartır.

Tıkanıklığa neden olan bir birikinti, bir oluşumsa (kireç, saç, kir, sabun artığı toplamı vb.) robotun uç başlığı döner bir başlık olur ve hızlıca dönerek oluşumu, birikintiyi parçalar ve dağılmasını sağlar.

İlaçlı su ile yıkanan pimaş borusuna, tekrar kameralı cihaz gönderilerek, kontrol mekanizması işletilmiş olur ve pimaş tıkanıklığının açıldığından emin olunur.

Erzurum robotla pimaş tıkanıklığı açma Konuyla ilgili diğer bir makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın