Erzurum Şebeke Suyu Az Geliyor

Erzurum Şebeke Suyu Az Geliyor

Erzurum şebeke suyu az geliyor pek çok dairenin orak sorunudur. Şebeke suyunun az gelmesinin pek çok sebebi bulunmaktadır. Musluklardan gelen incecik sular çoğu kişinin sinirini bozuyor. Musluğu açtığınız zaman basınçlı su görmek istersiniz. Ancak bu durumla karşılaştığınızda buna nelerin sebep olduğunu bilmeniz çok önemlidir. Su musluktan ilerlemeye başladığı zamanlarda içerisinde pek çok maddeyi de beraberinde getirir. Bu yabancı maddeler arasında kum, toprak, taş vb. maddeler bulunmaktadır. Kireçlenme de bu sorunun en temel nedenleri arasında bulunmaktadır.

Şebeke Suyu Az Geliyorsa Neler Yapılabilir?

Şebeke suyunun az geldiğini fark ediyorsanız, yapabileceğiniz noktaları sizler için sıralamak istiyoruz:

• Muslukların ağız kısmında olan filtreleri çevirin. Filtrenizi temizleyin. Bunun için eski bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Ancak filtre temizlenmeyecek bir halde ise yenisini satın alabilirsiniz.

• Su sayacınızdaki filtreyi de temizleyebilirsiniz.

Bunları yaptığınız halde suyunuzdan verim alamamaya devam ediyorsanız, o zaman sorunun tesisat borusunda olduğunu belirtebiliriz. Bu durumda sizin kendi evinizde yapacağınız çözümler bir işe yaramayacaktır. Su tesisat borusunun tıkanması için profesyonel firmalardan yardım alabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi tesisatın içerisinden geçen toprak, taş ve kum gibi metaller zamanla katılaşarak tabaka oluşturmaktadır. Bu tabakalar da suyun geçmesini engeller. Zaten boruların içerisinde suyun geçebileceği alan çok dardır.

Bu darlık bir de bu elementler ile tıkandığında sudan verim almanız engellenir. Bu durumun çözülmesi ve musluklarınızın içinin temizlenmesi için bir firma ile anlaşabilirsiniz. Arızanın tamir edilmesi için ilk olarak doğru bir şekilde sorunun tespit edilmesi gerekiyor. Tespit edilmeyen sorunların çözümü sizleri maddi ve manevi anlamda zarar uğratabilir. Firmalar ilk olarak arızanın neyden kaynakladığını bulmalıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi sorunun pek çok sebebi bulunabilir.

Erzurum şebeke suyu az geliyor Bu konuyla ilgili diğer bir makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

error: Content is protected !!
Call Now ButtonBizi Arayın