Erzurum Su Kaçağını Bulan Cihaz

Erzurum Su Kaçağını Bulan Cihaz

Erzurum su kaçağını bulan cihaz ve su sızıntısını bulan cihaz günümüzde pek çok firma tarafından tercih edilmektedir. Firmaların bu sistemi tercih etmelerindeki en net sebeplerin başında müşterilerin memnuniyeti ve çalışma arkadaşlarının işlemlerini daha hızlı bir şekilde bitirmesidir. Peki, makineler su sızıntısını nasıl tespit etmektedir?

Akustik Dinleme Cihazı ile Arıza Tespiti

Makinelerin su sızıntısını tespit edebilmesi için pek çok sebep vardır. Bu noktada hangi makinenin kullanılacağı çok büyük bir önem arz etmektedir. Genel olarak kullanılan makinelerin başında akustik dinleme cihazı gelmektedir. Bu cihazlar, ama nokta atışı ile arızanın nereden geldiğini tespit eder. Bunun için çalışanların duvarı makineyle dinlemesi yeterli olacaktır.

Bütün tesisata aynı oranda basınç verilir. Arızanın olmadığı yerlerde suyun akışı normal seste olacaktır. Makineyle dinlenilen duvar, su sızıntısının nerede fazla olduğunu size zaten kendini fark ettirecektir. Su arızası, normal basınçtan daha fazla ses çıkartmaktadır. Bu da kendi yerini belli etmesini sağlamaktadır. Arızanın yeri nokta atışı ile tespit edildikten sonra geriye ustaların arızayı tamir etmesi kalıyor. Eski zamanlarda arızaların tespit edilmesi için bu tür yöntemler uygulanamıyordu. Çünkü teknoloji bu kadar gelişmiş değildi.

Erzurum Su Sızıntısını Bulan Cihaz

Arızanın nereden geldiğini bulmak isteyen ustalar duvarları kırarak, erzurum su kaçağını bulan cihaz görmeye çalışıyorlardı. Bu da sorunun olduğundan daha da fazla büyümesine sebep oluyordu. Hala günümüzde bu yöntemleri tercih eden firmalar bulunuyor. Firmanız ile iletişime geçtikten sonra bu konuyu öğrenmek için gerekli soruları sormanızı öneriyoruz. Bunun dışında kullanılan diğer bir yol ise kameralı sistemlerdir. Kameralı sistemler de arızanın, kırığın ya da çatlağın nerede olduğunu ortaya koymaktadır. Ancak kameralı sistemin kullanılabilmesi için arızanın nereden kaynaklandığının bulunması gerekiyor.

Konuyla ilgili diğer bir makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın