Erzurum su sızıntısı tamiri

Erzurum Su Sızıntısı Tamiri

Erzurum su sızıntısı tamiri Su sızıntısı, temiz ya da atık su tesisat borularında meydana gelen, kırılma, çatlama, ezilme, bükülme gibi nedenlerle tahliye ettiği suyu dışarı bırakması durumudur. Su sızıntısı, önemsenmesi ve hemen önlem alınması gereken bir sorundur. Su sızıntısı, sözcük olarak minimal bir durumu çağrıştırsa da erken müdahil olunmadığında, maliyeti yüksek ve çözümü uzun zaman alacak durumlara dönüşebilir. Firma arayışında kriterler; konusunda uzman, sorun çözme kabiliyeti yüksek, var olan son teknik cihazları ve ekipmanları kullanan ve müşteri memnuniyetini ilk sırada tutan şeklinde olmalıdır.

Su Sızıntısına Neden Olan Faktörler

• Temiz ve atık su tesisatları yapılırken, malzeme konusunda cimri davranılması,
• Tesisat yapım aşamasında, boru döşeme tekniğinde hata yapılması,
• Zaman içerisinde tesisat yıpranıp, eskimesi,
• Tesisatın demir aksamlarının korozyona uğraması,
• Tesisattaki suyun, basınç değişikliklerine uğraması,
• Tesisat borularının çeşitli sebeplerle deforme olması.

Su Sızıntısının Belirtileri

• Fayans aralarından, parke aralarından su gelmesi,
• Duvar boyalarının kalkması,
• Duvar ya da tavanda sararma, karama, nem olması.

Bu belirtilerin olduğu alanda su sızıntısı durumu vardır ve yapılması gereken bu işin uzmanı olan tesisat firmalarına başvurmaktır.

Sızıntının olduğu yerde,özel dinleme cihazları ile hat üzerinde dinleme yapılır. Dinleme cihazı, sensörleri vasıtasıyla su kaçağı olan bölgeden frekans alır ve gönderir. Bu cihazlar ses farklıklarını yüksek algılama seviyesinde duyarlar. Sensörlü dinleme cihazı, su kaçağı olduğu düşünülen zemin ve duvar boyunca gezdirilir. Her yanda normal algılanan ses, kaçağın olduğu bölgede yüksek olarak algılanır ve sinyal verilir.

Tesisat firmaları, dedektörler ve cihazlar ile su sızıntısını net olarak tespit ettikten sonra, sızıntıya ulaşabilecekleri ölçüde, küçük bir alanda kırma işlemi uygularlar. Ortaya çıkan su kaçağının giderilmesi konusunda, yapılması gereken ne ise yapılarak (boru değişimi, kaynak yapımı vb.) kırılan bölge restoreyi ederler ve işlem tamamlanmış olur.

Su sızıntısı olan yer banyo, mutfak gibi sıcak su tesisatının olduğu bir bölge ise, su sızıntısı tespitinde termal kameralar da devreye girer. Isı farkını baz alarak çalışan cihaz, su sızıntısını nokta atışı tespit eder.

Erzurum su sızıntısı tamiri Konuyla ilgili diğer bir makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın