Erzurum su tesisatçı pimaş açan firma

Erzurum Su Tesisatçı-Pimaş Açan Firma

Erzurum su tesisatçı ve pimaş açan firma konusuna değinmeden önce, pimaşların neden tıkandığından bahsetmemiz gerekiyor. Pimaşların tıkanması en çok karşılaşılan durumların arasında bulunmaktadır. Pimaşların tıkanma sebeplerinin kısaca şunlar olduğunu belirtebiliriz:

• Aşırı yağlılık, kirlilik ve kireç tabakası, pimaştaki suyun tıkanmasına ve geri gelmesine sebep olacakır.

Pimaş tıkanıklığı genellikle eski tesisatlarda meydana gelen bir durumdur.

• Bunun dışında pimaşa atılan katı ve sert cisimler, tıkanması için başka bir sebep oluşturmaktadır.

• İnşaat zamanında pimaşın içerisine kaçan parçalar, ustaların dikkatsizliği ya da gidere dökülen atıkları pimaşın tıkanmasına neden olur.

• Bunun dışında son olarak eğimin ters olması, gider tesisatlarının sorun yaşamasına sebep olur.

Belirtilen bu durumlar ve daha fazlası, pimaşların tıkanmasına sebep olur. Günümüzde bu sebepleri ortadan kaldırabilecek pek çok firma bulunmaktadır. Tıkalı pimaşlar ise çelik yaylar ile açılmaktadır. Eviniz kirlenmeden ya da daha fazla masraf oluşturmadan giderinizi bu şekilde açtırabilirsiniz.

Kimyasal İlaç Yöntemi

Bunun dışında kimyasal ilaçlama yöntemi de kullanılabilir. Bu yöntemin biraz daha maliyetli olduğundan bahsedebilirsiniz. Çabuk tıkanan atık su borularıyla basınçlı bir yıkama işlemi yapılır. Jet su makinesi olarak adlandırılan bu makine sayesinde tıkanıklık ortadan kalkar. Aynı zamanda da kanalın çevresine yapılan atıkları da tek hamlede ortadan kaldırır. Kanalizasyon borunu bu şekilde ilk döşendiği günkü gibi verimli ve temiz olur.

Bu temizlik için sizin de tahmin edebileceğiniz gibi elektrik ve suya ihtiyaç duyulur. Düzenli olarak bu temizlikleri yapılması pimaş tıkanmaları sorununu da önler. Pimaşların tıkanmasını istemiyorsanız, giderlere aşır yağlı ve kirli atıklar atmayın. Giderlerin yanlış kullanımı bu tür sorunlara sebep olmaktadır.

Erzurum su tesisatçı ve pimaş açan firma Konuyla ilgili diğer bir makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonBizi Arayın